Anketa

Jaká je podle vašeho názoru nejlepší období pro odchov štěňat (z pohledu chovatele)?

Jaro (2941 hl.)
 
Léto (1514 hl.)
 
Podzim (1578 hl.)
 
Zima (1491 hl.)
 
Je to úplně jedno (1462 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8986

Svátek

Dnes je 23. 08. 2019
Svtek slav Sandra,
ztra Bartolomj

Kontakt

Petr Bárta
Blansko 156
678 01 Blansko
Petr.Barta@black-sky.cz
+420 777794317
petr.barta.775

Partneři

Portál Toller.cz
Portál Golden forum
Pes Shop
Bracco
Na našem webu je možné přihlášení k RSS.

Ve vrhu "D" se narodilo šest štěňátek!

Vydno dne 05. 06. 2017 (1931 peten)

V noci ze soboty na neděli (3-4.6.) se Rosie narodilo šest krásných zdravých štěňátek, ve složení dva kluci (z toho jeden černý a jeden žlutý), a čtyři holčičky (dvě černé a dvě žluté). Všichni jsou krásně životaschopní, aktivní, a Růženka je skvělá máma, která se od štěňátek nehne ani na krok, pečlivě je krmí, čistí a chrání.

Štěňata v košíku
Podrobnější informace o tomto vrhu jsou v předchozím článku. Aktualizace na těchto stránkách budu dělat cca jednou týdně, častější aktualizace a fotky přidávám na svůj Facebook profil (https://www.facebook.com/petr.barta.775)

Porod se bohužel neobešel bez komplikací, i když zpočátku šlo všechno jak na drátkách - cca v půl jedenácté po krátkém tlačení a v podstatě hned poté co odtekla plodová voda se na svět podívalo první štěně, žlutý kluk. S ním jsem Rosie musel ještě trochu pomoci, ale hned poté se přisál a začal krmit.

Další tři štěňátka (obě černé holky a první žlutá) přišla bez sebemenších problémů, v intervalu cca hodina, a o tato tři se Růženka naprosto vzorně postarala, takže vážit jsem je mohl až v okamžiku kdy už byli čistí a suší.

S pátým dárečkem byly ale problémy, Růženka tlačila, ale pořád nic - takže jsem se nakonec rozhodl pro jistotu zajet na veterinu a zkontrolovat co se děje, a bohužel se ukázalo, že se štěně nemůže dostat skrz porodní cesty, a byl nutný císařský řez. Páté štěně se bohužel zachránit nepodařilo (byl to žlutý kluk a opravdu veliký macek), další dva mrňousi (černý kluk a druhá žlutá holčička) ale naštěstí byli v pořádku.

Hrdá matka se štěňaty

Růženka se během nedělního dopoledne probrala, a od toho okamžiku se o všech šest mrňousů absolutně vzorně stará, nechce se od nich hnout ani na krok, velmi pečlivě je krmí a čistí, a všichni prckové jsou aktivní. Ani během prvního dne nenastal pokles proti porodní váze, a některá mrňata začala hned pvní den přibírat.

Obě žluté holčičky a oba kluci mají již určené své nové majitele, kteří se na ně moc těší, obě černé holky na své nové páníčky ještě čekají.| Autor: Petr | Poet koment: 0 | Pidat koment | Vytisknout lnek

Webmaster Petr Brta © 2008 Design by IvaShow
Vytvoeno prostednictvm phpRS