Anketa

Jaká je podle vašeho názoru nejlepší období pro odchov štěňat (z pohledu chovatele)?

Jaro (2925 hl.)
 
Léto (1499 hl.)
 
Podzim (1560 hl.)
 
Zima (1478 hl.)
 
Je to úplně jedno (1447 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8909

Svátek

Dnes je 17. 07. 2019
Svtek slav Martina,
ztra Drahomra

Kontakt

Petr Bárta
Blansko 156
678 01 Blansko
Petr.Barta@black-sky.cz
+420 777794317
petr.barta.775

Partneři

Portál Toller.cz
Portál Golden forum
Pes Shop
Bracco
Na našem webu je možné přihlášení k RSS.

Podzimní zkoušky - Věchnov 2008

Vydno dne 14. 09. 2008 (5597 peten)

Podzimní zkoušky ve Věchnově (nedaleko Bystřice nad Pernštejnem) byly první lovecké zkoušky, které jsem s Kirou absolvoval jako vůdce já. Byl jsem nervozní, jestli bude pracovat se mnou stejně dobře jako s Evou, dopadlo to ale dobře. :-)

 Dojeli jsme s mírným zpožděním, téměř poslední, ale naštěstí to nevadilo - a alespoň jsme nemrzli tak dlouho... Počasí se totiž tentokrát opravdu rozhodlo pro podzim (možná skoro až zimu), bylo velmi chladno, ráno jen pár stupňů nad nulou, ani přes den jsme se moc nezahřáli, a silný vítr rozhodně nepomáhal. Za takového počasí se i formality odbyly poměrně rychle, a všichni (11 retrieverů a 6 slídičů) jsme vyrazili do práce. V naší skupině (vylosoval jsem číslo devět, byli jsme třetí v pořadí) jednoznačně dominovali zlaťáci, kromě nich a Kiry už jsme měli jen jednu cheaspeaku.

První disciplíny jsem se bál - hned na začátek jsme šli na slídění s dohledávkou, tedy na úkol, který jsme s Kirou téměř netrénovali. Byl jsem ale příjemně překvapený, Kira reagovala při slídění na povely velmi ochotně, nechala se přivolat když se dostala příliš daleko, i rozhodčím se její práce líbila. Dohledávka potom byl jen takový bonbónek, jen chvilku trvalo, než si Kira došla pro vítr, pak už byl aport naprosto bezproblémový.

Trochu mě tento výkon uklidnil, na další (marking) jsem proto šel podstatně klidnější. Při pohledu na hozeného bažanta sice Kira nebyla úplně nejklidnější, ale čekání ustála, marking a předávka už pak byly bez problémů.

Poslední předobědová disciplína byla vlečka s pernatou. Natažená byla z relativně příkrého svahu, což se projevilo trošku pomalejším návratem - aport totiž Kira nedržela úplně ideálně. Co jsme neviděli shora, viděl rozhodčí u kusu - totiž opravu skusu, při kterém si Kira bážu položila - následovala tím pádem pomocná 3 z přinášení.

Po obědě jsme přejeli na druhou polovinu zkoušek, která začala vlečkou, ovšem se srstnatou. Vlečku Kira vypracovala vzorně, při návratu ale na poslední chvíli neodolala a chtěla se jít se svojí kořistí pochlubit ostatním pejskům (takže další povel, a opět pomocná 3).

Při "chůzi" jsem byl spokojený, Kira šla předpisově u nohy jak na vodítku, tak bez něj. Proto mně poměrně překvapilo, že jsme dostali celkově tři - a to právě za chůzi na vodítku. Až poté jsem si uvědomil, že při nástupu na jednotlivé disciplíny jsem Kiře nechal volnost, ta se samozřejmě nemohla dočkat, a tím pádem tahala. Opět (jako obvykle, že) chyba vůdce, příště si na to dám lepší pozor.

Poslední disciplína, která v našem případě rozhodla o tom, že jsme skončili "jen" s titulem Res. CACT, byl aport kačeny z hluboké vody. Vlastní aport byl bez problémů, ovšem stejně jako u vlečky zajíce, i kačenu chtěla Kira někomu ukázat - tentokrát rozhodčímu. Třetí pomocná trojka z přinášení tedy celkově znamenala celkovou známku 3, a spolu s trojkou z chůze ztrátu osmi bodů, a ve výsledku Res. CACT (celkově jsme skončili na 4-5. místě, mezi retrievery třetí). Pablo z Muchovy boudy (náš konkurent v boji o titul) totiž dostal trojku jen jednu, konkrétně za slídění s dohledávkou, a (podotýkám naprosto zaslouženě) i zvítězil - nejen nad námi, ale mezi všemi přítomnými retrievery.

 

Přestože titul nám unikl, jsem s Kiřinou prací spokojený. :-) Doufám ale, že příště se nám bude dařit ještě lépe... ;-)


Webmaster Petr Brta © 2008 Design by IvaShow
Vytvoeno prostednictvm phpRS